Reduce Spills
Reduce Waste
Increase Sales

Discover

Hvad er
Stack-Cup

Stack-Cup™ er en miljøvenlig og praktisk genbrugskop, der giver nye muligheder indenfor branding og markedsføring. Stack-Cup™ er vaskbar, holdbar og genanvendelig - den perfekte og miljøvenlige løsning til festivals, sportsbegivenheder og meget, meget andet.

Hvorfor
Stack-Cup

Miljøvenlig

Stack-Cup™ konceptet en synlig miljømæssig gevinst, da kopperne bliver vasket, renset og genbrugt mange gange. 100% genbrug

Praktisk

Hænderne forbliver varme - indholdet forbliver koldt. Samtidigt kan du stable og bære lige så mange Stack-Cups™ som du kan løfte.

Øget omsætning

Gæsterne tager deres Stack-Cup med hjem. Sådan... -nemmere blver det ikke. Dit budskab bliver bragt hjem i stuerne og vist til vennerne.

Marketing

Vores farverige labels som bliver støbt i koppen betyder, at du kan forvente dit brand bliver vist i den bedste kvalitet, gang efter gang.

Skab opmærksomhed
med dit budskab

Stack-Cup™ er en revolutionerende genbrugsskop med et unikt patenteret håndtag, der giver dig mulighed for at bære så mange drikkevarer som du kan løfte.


SPRED DIT BUDSKAB

Stack-Cup™ er mere end en kop. Det er det ultimative i mobil markedsføring. Se det som et tomt lærred til dit budskab.

Stack-Cups

Case
Studies

Green Man Festival

  • 45,000 branded Stack-Cups over 4 days
  • 150,000 Stack-Cups washed
  • Each cup was sold to the customer for £1
  • 86% retention rate, previously used 250,000 disposables

Leopallooza Festival

  • 20,000 cups over 3 days
  • 82% retention rate
  • Cups sold at £1
  • Previously used 75,000 disposables

Saracens Rugby - Allianz Park

  • 40,000 Saracens branded cups per season
  • Team cups supplied at all bars
  • Used for enhanced fan experience
  • Reduced waste

Jelling

  • 300,000 cups per annum
  • 30,000 daily

Get Yours
Get in touch

Fra fodboldkampe til musikfestivals. Stack-Cup™ reducerer drastisk antallet af kopper, der er nødvendige for at afholde et event. De kan bruges og vaskes mere end 1.000 gange, og er 100% genanvendelige.

Stack-Cup™ er fremtiden indenfor håndtering af drikkevarer. Kan vi hjælpe din virksomhed er du velkommen til at kontakte os.






Global
Contacts

Regional Contacts Main Contact Telephone Email Website
Stack-Cup™ HQ Matthew Cove +44 7920 254379 matthew@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Australia/New Zealand Sean Brandtman +61 0439 372 473 sean@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Brazil Gabriel Gargiulo +55 11 9999 70014 brazil.info@stack-cup.com https://www.stack-cup.com.br/
Stack-Cup™ Canada Inc. Matthew Cove +44 7920 254379 matthew@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Italy Stefano Spaziani + 39 334 2812347 stefano@stack-cup-italia.it www.stack-cup-italia.it
Stack-Cup™ Hungary/Bulgaria/Romania Peter Gabor +36 30-827-6124 peter.gabor@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Poland/Russia Krzysztof Pasaman +48 693 318 096 krzysztof.pasaman@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Croatia, Bosnia and Slovenia Zlatko Gaca +385 998391273 zlatko.gaca@ndteurope.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™Austria - Stylus Design KFT Peter Gabor +36 30-827-6124 peter.gabor@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ South Africa Marc Cocci +27 (0)832364793 marc.cocci@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ UK & Ireland Matthew Cove +44 (0)7920254379 matthew@stack-cup.com www.stackcup.co.uk
Stack-Cup™ Scandinavia Jakob Evert +45 27104014 jakob.evert@stack-cup.com www.stack-cup.dk
Stack-Cup™ USA Central Matthew Cove Neal Edsall +44 7920 254379 +44 7771 803218 matthew@stack-cup.com neal@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ USA East Coast Matthew Cove +44 7920 254379 matthew@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ USA West Coast Neal Edsall +44 7771 803218 neal@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ UAE Don Idrees +971 56 133 2869 don@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Belgium/Holland Wendy Van Meensel +32 485 30 10 55 wendy@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ France Wendy Van Meensel +32 485 30 10 55 wendy@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Spain Daniel Muñoz +32 (0)486 24 44 25 daniel.muñoz@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Portugal Paulo Jorge +351 963232256 paulo.jorge@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Japan Katsunori Takagi +81-3-5510-3838 contact@alive-jp.com http://www.alive-oem.com/
Stack-Cup™ Hungary/Bulgaria/Romania Peter Gabor +36 30-827-6124 peter.gabor@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Hong Kong/China Matthew Cove +447920 254379 matthew@stack-cup.com www.stack-cup.com
Stack-Cup™ Germany Jakob Evert +45 70605225 jakob.evert@stack-cup.com www.stack-cup.dk
         
         
*/ ?>